Porady - Podłogi Drewniane| Parkiet | Schody | Drzwi | Okna | Chemia

Idź do spisu treści

Menu główne

Porady

WSKAZÓWKI I ZALECENIA DOTYCZĄCE
CZYSZCZENIA I KONSERWACJI
PODŁÓG LAKIEROWANYCHOGÓLNE WSKAZÓWKI:


Naturalne usłojenie drewna i jego struktura nadają drewnianej podłodze szczególnych walorów. Aby te walory zachować, podłogi drewniane lakierujemy chroniąc je przed kurzem i zabrudzeniami. Polakierowana podłoga w trakcie całego czasu użytkowania powinna być czyszczona i konserwowana. W przypadku, gdy powierzchnia lakierowana została uszkodzona, należy ją zeszlifować i ponownie polakierować.


WARUNKI  KLIMATYCZNE  W  POMIESZCZENIU:


W celu zachowania naturalnych cech parkietu zaleca się utrzymanie w pomieszczeniach
temp. 18 - 220C i względnej wilgotności powietrza 45 - 60%.
Uwaga: Wilgotność powietrza poniżej 45% powoduje intensywniejsze powstawanie szczelin w parkiecie.
Ważne jest utrzymanie stałej wilgotności powietrza, dlatego w tym celu można zastosować pojemniki na wodę zawieszone na kaloryferach lub specjalne urządzenia nawilżające powietrze. Natomiast, utrzymująca się przez dłuższy okres, wilgotność powietrza powyżej 60% może spowodować odkształcenie się parkietu a w skrajnych przypadkach oderwanie się klepki od podłoża.
Wilgotność i temperaturę powietrza w pomieszczeniu można zmierzyć za pomocą prostych narzędzi mierniczych (termometr, higrometr).


ZALECENIA DOTYCZĄCE PODŁÓG ŚWIEŻO LAKIEROWANYCH:


1.   Na podłogach świeżo lakierowanych  można poruszać się dopiero następnego dnia.
2.   Im dłużej będziemy chronić podłogę w pierwszych dniach po nałożeniu lakieru, tym dłuższy będzie jej okres wytrzymałości.
3.   Całkowite obciążenie podłogi lakierowanej  możliwe jest dopiero po 8 - 14 dniach,
4.   W pierwszych tygodniach po zakończeniu prac na podłogę lakierowaną nie należy kłaść dywanów, a powierzchnię podłogi czyścić tylko na sucho.
5.   Zaleca się ostrożnie ustawiać meble i inne elementy wyposażenia pomieszczenia. Nogi stołu oraz krzeseł należy zabezpieczyć specjalnymi podkładkami z filcu, dzięki czemu podłoga nie będzie rysowana.


CZYSZCZENIE:


Parkiet i drewniane podłogi lakierowane czyści się i konserwuje stosując preparaty rekomendowane przez producenta danego lakieru.

W pomieszczeniach, w zależności od stopnia ich użytkowania zaleca się przeprowadzanie prac konserwacyjnych 2 - 4 razy w roku. Silnie obciążone podłogi wymagają częstszej konserwacji.

Roczna gwarancja, którą dajemy na swoje podłogi jest ważna przy przestrzeganiu wskazówek użytkowania, zaleceń dotyczących czyszczenia i konserwacji podłóg lakierowanych oraz warunków klimatycznych w pomieszczeniu.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego